Power System V2 Fedélzeti panel, Ledes gyűrűs kapcsolóval.
A V2 panel fejlesztésének főbb jellemzői:
- Már 8,4V-os HV szervók meghajtására is alkalmazható!
- Az új teljesítmény egységeknek (különálló 11 tápegységnek) köszönhetően esetleges szervó meghibásodás vagy kábelsérülés által létrejövő zárlati áram hatására azonnal lekapcsol a csatorna tápegysége! A többi csatorna továbbra is üzemel! Hiba kijavítása után a csatorna ismét üzemel!
- A 10-es kimenet nem csak kapcsolt kimenetként, hanem normál vezérelt szervó kimenetként is használható!
Technikai Paraméterek:
Méretek: 72mm X 105mm X 20mm
Súly: 73g ( Gyűrűs kapcsolóval, kiegészítőkkel: 100g )
Bemeneti Csatorna:
Vevő oldal. A panel 10 bemenettel rendelkezik. A bemenetek (Jumper) átkötések behelyezésével párhuzamosíthatóak arra az esetre ha két egymást követő (pl. 1-2) szervó kimenetet azonos vevő jellel akarunk vezérelni. A párhuzamosítás az alábbiak szerint választható: JP1: 1-2, JP2: 3-4, JP3: 5-6, és JP4: 7-8 bemenetek.
Kimeneti Csatorna:
Szervó oldal. A panel 10 kimenttel rendelkezik. Mind a 10 kimenet külön-külön (Jumperrel) állítható kimeneti feszültségű. Választható feszültségértékek: 8,4V 7,4V 6V és 5V. Ez lehetővé teszi egyidejűleg pl. 4,8V - 6V-os Normál és 7,4V - 8,4V-os un. HV-és szervók egyidejű használatát. A 10-es kimenet kapcsolhatóvá tehető az SW 10ch érintkezőkre felhelyezett Jumper segítségével. A 10-es kimeneti 3-as tűláb sor alatti 2-es érintkező párhoz csatlakoztatható piros led (mely tartozék) visszajelző ledként szolgál, a be és kikapcsolt állapotot jelzi. A 10-es kimenet alkalmazható pl. gyújtás vagy világítás tápellátására.
Bemeneti feszültség:
8V-14V (A kimeneti feszültség függvényében 8V-nál kisebb bemenő feszültségről is üzemeltethető) 7,4V és 8,4V-os szervók vagy 7,4V-os gyújtási áramkör használata esetében már 3 cella (3s) Lipó vagy 3 cella (3s) Life akkumulátorokat használjunk. A panel az akkukat redundánsan kezeli.
Kimeneti feszültség:
A panel 11 különálló (egymástól független) tápegységgel rendelkezik. 10 szervó csatorna kimeneti feszültségértékek: 8,4V 7,4V 6V és 5V. A csatlakoztatott vevő minden esetben fix 5V-os feszültséget kap függetlenül a szervó kimenetektől!!! (Külön tápegysége van a vevőnek !!!)
Kimeneti terhelés: Csatornánként 3 Amper
Max áramterhelés: 33 Amper
Akku csatlakozás: 2 db XT-60
Zárlati áram/Védelem:
A panel 11 különálló egymástól független kimeneti tápegységgel rendelkezik! Eseteleges, szervó meghibásodáskor létrejövő zárlat vagy kábelsérülés általi rövidzár esetén, csak a hibás szervó csatorna tápegysége terhelődik be és kapcsol le! A csatornán létrejövő zárlati áram hatására a csatorna tápegység azonnal lekapcsol! A hiba kijavítása után ismételten működik a csatorna.
Tartozékok:
• 1 db Flash-Rc Power System V2 Fedélzeti panel
• 1 db Gyűrűs kapcsoló, beépített zöld visszajelző leddel
• 1 db 10 ch.-hoz csatlakoztatható piros visszajelző led
• 4 db rezonancia csillapító gumigyűrű a panel rögzítéséhez
• 20 db Mini Jumper a 8,4V-os kimeneti feszültség beállításához
Beállítások:
A modul előlapján található bemeneti, vevő oldali (Jumper) átkötések segítségével könnyedén párhuzamosíthatjuk az egymás utáni (pl. 1-2, 3-4, 5-6, 7-8) szervó kimeneteket.
A modul hátlapjának eltávolítása után a panelen található (Jumper) átkötések segítségével kiválaszthatjuk a kívánt kimenetek szervó feszültségét.
A PWR csatlakozóra a mellékelt ledes indítókapcsolót vagy az Önmagunk készített kapcsolót és visszajelző LED-et csatlakoztathatunk.
Az SPC csatlakozóra csatlakoztathatjuk azokat a vevőket, melyek rendelkeznek telemetriás feszültség bemenettel.
Beüzemelés:
• Egyesével állapítsuk meg a használni kívánt szervók névleges/üzemi feszültségét! Nézzük meg a szervó adatlapját. Távolítsuk el a panel hátlapját és állítsuk be erre a feszültségre azt a kimeneti csatornát, amelyiken a szervót üzemeltetni akarjuk. A panelt 6V kimeneti feszültségre beállítva (jumperelve) szállítjuk, a 10-es szervókimenethez tartozó SW 10ch érintkezőkre a Jumper fel van helyezve, így a 10-es csatorna kapcsolt!
• A panel hátlapjának eltávolítása után, állítsuk be a szervó feszültségeket az átkötések (Jumperek) felhelyezésével/áthelyezésével. Amennyiben, nem vagyunk biztosak a szervó működési feszültségében, az adott csatorna szervó kimenetről távolítsunk el (Jumper) átkötést (átkötéseket), ebben az esetben 5V a feszültség.
A 8,4V-os szervó kimeneti feszültség beállításokhoz távolítsa el a panel hátoldalán lévő (szervó kimenethez tartozó) 3-as tűlábak összefogató műanyag áthidalóját (merevítőt) és helyezze fel a kiegészítő 2 db "mini" Jumperet az érintkezőkre a mellékelt rajz alapján. Így az adott szervó kimeneti csatorna feszültsége 8,4V lesz!
A felhelyezett Jumpereket minden esetben rögzítsük a használt feszültség pozícióban! Erre a legalkalmasabb ha a Jumperek oldalát FBS vagy Szilikon alapú ragasztóval leragasztjuk a panelhez. Így biztosítjuk a megfelelő működést! Így elkerüljük, hogy a rezonancia hatására lerázódjon a Jumper !
Amennyiben 10-es csatornát kapcsolt csatornaként akarjuk használni, akkor az SW 10ch érintkezőkre helyezzük fel Jumpert. Ebben az esetben ide gyújtást vagy világítást köthetünk 3A terhelésig! (nem optikailag leválasztott kimenet) A kapcsolt csatornavezérlés esetén a panel 10-es kimenetét vezérlő Távirányító csatornáját rendeljük kétállású kapcsolóhoz. A csatorna értékét állítsuk pl. 20% és 80%-ra. Kikapcsolt állapot 50% alatt, bekapcsolt állapot 50% felett! Semmiképpen ne feledkezzünk meg a felhelyezett Jumper rögzítéséről, leragasztásáról. FBS vagy Szilikon alapú ragasztóval ragasszuk le a Jumper végét és két oldlát a panelhez. Ezzel biztosítjuk a megfelelő üzemi működést! A rezonancia hatására nem tud lerázódni a Jumper !
• A feszültségek megfelelő beállítása után szereljük vissza a hátlapot és mérjük meg a kimeneti feszültségeket. Ekkor még ne csatlakoztassuk a vevőnket! A biztonságos mérés elvégzéséhez készítsünk egy használaton kívüli szervó kábelből, (a fehér (jel) vezeték eltávolítása után) egy mérőkábelt, mely végét (piros és fekete) csatlakoztassuk a multiméterünkhöz! Így le tudjuk ellenőrizni, hogy az adott kimeneten megfelelő lett-e a feszültség. Természetesen a mérés idejére csatlakoztassuk a panelhez 1db akkumulátort. Amennyiben minden csatornán megfelelő a beállított feszültség, helyezzük vissza a panel hátlapját és építsük be a sárkányunkba. ( Érdemes feljegyzést készíteni a beállított feszültség értékekről…)
• Csatlakoztassuk a szervókat a megfelelő kimenetre. Itt is érdemes leragasztani a csatlakozókat a panel házához!
• Amennyiben a bemeneti csatorna jel párhuzamosításra van szükségünk helyezzük fel a csatornaduplázó (Jumper) átkötéseket. (JP1: 1-2, : 3-4, 5-6, és 7-8) a lehetséges párok.
• Csatlakoztassuk a vevő készüléket a bemenetekre. (a vevőn kimeneti számozása és a panel bemeneti számozása eltérhet.) A vevő fix 5V-ot kap a panel csatlakozóiról!
• Csatlakoztassuk a led visszajelzéssel szerelt indítókapcsolót a PWR kimenetre. (a PWR csatlakozó két szélső tüskéjének áthidalásával a modul kikapcsol. A jobb és középső tüskére, visszajelző LED-et csatlakoztathatunk).
• Az SPC csatlakozó jobboldali tüskéjén a vevő 5V-os tápkimenete, a középső tüskén az akkumulátor fesztültsége jelenik meg bekapcsolt állapotban. (3A-ig terhelhető) Felhasználható telemetriás visszajelzésre vagy egyéb fogyasztó megtáplálására.
• Ellenőrizzük a kötéseket.
• Csatlakoztassuk az akkumulátorokat.
• Teszteljük a helyes működést.
• Az eszköz használata után csatlakoztassuk le az akkumulátorokat.
Érdemes a beállításokról feljegyzést készíteni!
„ Biztonságos Repülést és Jó leszállást Mindenkinek”